Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Poznávacia exkurzia s nádychom adrenalínu

V dňoch 28.9. až 2.10. 2015 sme absolvovali poznávaciu exkurziu Berlín, Štrasburg a zábavný Europa park Rust. Všetko začalo v pondelok odchodom z Martina, smer Žilina, Drážďany, Berlín.

Po rannom príchode do Berlína sme absolvovali prehliadku centra mesta – Alexander Platz, ostrov múzeí, najznámejšie Pergamonské múzeum. Prešli sme sa po aleji Unter den Linden, pozreli Humboldtovu univerzitu, Štátnu operu, Brandenburskú bránu, Ríšsky snem. Popoludní sme zhliadli Checkpoint Charlie, zvyšky Berlínskeho múru, radnicu, Postupimské námestie.

V stredu sme odchádzali z Berlína, smer Halle, Bayreuth, Manheim do Štrasburgu, kde nás čakala prehliadka mesta, krásna katedrála Notre-Dame, postavená z červeného pieskovca, námestie des Tripiers, historické centrum Grande Ile, zapísané do zoznamu UNESCO.

Na posledný deň sme sa tešili snáď najviac. Po raňajkách sme sa presunuli do mesta Rust, kde sa nachádza známy zábavný park. Trinásť tematických oblastí postavených v štýle európskych krajín, množstvo atrakcií, ktorých počet sa naďalej zvyšuje, rôzne predstavenia, prvotriedni umelci či rozprávkové bytosti, to všetko sme tam našli. Celodenná adrenalínová zábava – vodná rýchlodráha, 4G preťaženie na najdlhšej horskej dráhe Európy, jazda vo vesmíre, dom hrôzy... Odchádzalo sa nám veru ťažko. No keď sme nabrali smer Norimberg, Praha, Brno, Žilina, nebolo v autobuse človiečika, ktorý by sa už netešil domov.