Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

V piatok 2. 6. 2017 v našej škole prebiehali v rámci osláv 150. výročia založenia martinského gymnázia dve veľkolepé informatické akcie.

  1. Python DaysPython Days
  2. Školenie Wordprocessingu

Poďme sa bližšie pozreť na tú druhú z nich: Wordprocessing.

Školenie Wordprocessingu bolo určené nielen pre učiteľov, ale aj pre žiakov. Cieľom školenia bolo precvičiť si zručnosti z oblasti textových editorov, v tomto prípade, ako už samotný názov napovedá, išlo o prostredie Microsoft Word. Jednotlivé cvičenia boli zamerané tak, aby študentov pripravili aj na súťaž organizovanú ŠIOV s názvom SIP (spracovanie informácií na počítači), konkrétne na časť Wordprocessing. Správne ovládanie tohto programu patrí medzi základné znalosti každého študenta a snažíme sa ich naučiť už na začiatku ich cesty v našej škole. Veď viete si predstaviť štúdium bez písania ročnikových prác a referátov?