Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dňa 1. 12. 2017 sa zúčastnili študenti našej školy regionálneho turnaja  súťaže FirstLegoLeague.Turnaj sa konal v Žiline na Fakulte riadenia a informatiky. Tím Fire Breathing Rubber Ducieszložení: Michaela Mrníková III. D,Tereza  Rafajová II. DTomáš  Štefanov II. BMichal  Miškolci II. AVanessaPiatrová I. B,  Marek Červeň I. BMatúš Uhlár I. AAndrej Benko I. D a dvaja žiaci zo ZŠ A. Dubčeka sa v silnej konkurencii stal Celkovým víťazom FLL, čím postupuje na stredoeurópske semifinále do Poľska.

IMG 4641

Súťažilo sa v štyroch kategóriáchTeamwork (2. miesto), Výskumný projekt (1. miesto), Robo Design (2.miesto), Robot Game (2.miesto, avšak po 3 jazdách sme získali najviac bodov zo všetkých tímov). Súťaž bola veľmi náročná. Okrem konštrukcie a programovania robotov študenti robili výskumný projekt na tému Hydrodynamika.

IMG 4498

Študenti riešili vzťah ľudí k čistej pitnej vode. V rámci výskumu vytvorili webovú stránku so získanými informáciami, urobili "experiment" v školskej jedálni, naprogramovali mobilnú aplikáciu - kvíz pre deti o vode, a nakoniec zrealizovali workshop o vode pre deti ZŠ. Všetkým srdečne gratulujeme a držíme palce v Poľsku. 

Video: Vanessa Piatrová 1.B