Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Tak sme sa predsa len hecli a pripravili sme pre nadšencov robotiky už štvrtý ročník robotickej súťaže G-robot 2018. Súťaž bude prebiehať 29. 11. 2018 (štvrtok) na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine.Opäť tu  máme dve kategórie.

1. kategória - vlastný model - Robot - pomocník

Cieľ: skonštruovať robota, ktorý je schopný vykonavať čo najširší rozsah domácich prác, resp. akýmkoľvek spôsobom je schopný pomáhať človeku v rôznych situáciách (tvorivosti sa medze nekladú).  Sú vítané nápady, ktoré nie sú ešte všeobecne v praxi veľmi známe. Táto kategória už konečne nebude prebiehať v uzavretej miestnosti. Takže si modely môžu prezrieť aj študenti našej školy alebo iní súťažiaci. grobot

2. kategória - Katakomby - Zlatá baňa

Katakomby sú vlastne bludisko. Niektoré chodby v bludisku budú slepé. V chodbách na rôznych miestach budú na robota číhať nástrahy v podobe príšer, ktorým sa musí vyhnúť. V katakombách robota čakajú aj zlaté tehličky, za ktoré získava body. Tehličky budú umiestnené na "náhodných" miestach v bludisku. Cieľom bude, aby robot získal čo najviac tehličiek za čo najkratší čas.

Podrobné informácie a pravidlá nájdete na stránke g-robot.gvpt.sk

Tešíme sa už teraz na tímy z celého Slovenska. Bližšie info získate e-mailom na robotika.informatika@gymmt.sk