Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

POPinfo sa skončilo, ale dojmy stále ostávajú. Vy ešte neviete čo je POPinfo? POPinfo bol nadupaný informatický  piatok - jednoducho popularizácia informatiky. Vďaka širokej plejáde prednášajúcich z vysokých škol (Bratislava, Banská Bystrica, Žilina, Trenčín) a ľudí priamo z praxe (Martinus, Eset, ACC systems)  a sponzorským darčekom z projektu OPIS (operačný projekt informatizácia spoločnosti) sme zažili:

  • Najinteraktívnejšie prednášky na škole, kde sa za správne odpovede rozdávali tričká, tablety, USB a plagáty.
  • Súťaž, pri ktorej si deti bez čítačky QR kódov neporadili. 
  • Vedomostnú hru o počítačových hrách, kde sa do diváckeho pléna hádzali hry na x-boxy.
  • Prednášku najmladšieho programátora v prostredí KODU
  • Stánok s interaktívnou prezentáciou našej školy

Sledujte tento článok !! Postupne budeme pridávať prezentácie a videá, ktoré na POPinfe odzneli (už tam máme prezentácie a videá Tomáša Uleja, chalanov z Trenčína, z Esetu a to ešte nie je koniec.)

Chceme sa poďakovať:

Rosťovi Šimoníkovi za to, že nám ukázal, ako zistiť, či sa niečo oplatí naprogramovať ešte skôr než to spravíte. Navyše sme vďaka nemu "nahliadli" do útrob ESETu. Tu je jeho Bussines analysis

Peťovi Pištekovi z FIIT STU BA za najzábavnejšie a najinteraktívnejšie prednášky na tému, že "Prečo si zvoliť matematiku a informatiku za oblasť štúdia?" a "ako sa správať bezpečne na webe". Nejeden študent sa po jeho prednáške stal majiteľom trička, alebo nálepky bradatého uja. Peťo, určite si na teba veľa žiakov spomenie pri vypĺňaní prihlášky na VŠ a my tajne dúfame, že aj pri voľbe volieľných predmetov :)) Tu sú jeho prednášky o 

Norbetovi Adamkovi, Michalovi Vargovi a Hanke (o mesiac už Vargovej) z FRI ZA, ktorí nám predviedli agentovú simuláciu, resp. ako sa budú objekty (ľudia) správať v priestore (budove, dopravných prostriedkoch) a na čo také modely sú. Vďaka za pobehujúceho robota po klubovni.

Zuzane Ševčíkovej z FEI STU. Už vieme, čo všetko štátna správa digitalizuje a aké výhody to prináša. (informatizácia služieb)

Tomášovi Ulejovi - za jednu z najatraktívnejších prednášok, ktoré na POPinfe odzneli. Pozrite si videá. Stoja za to. (web usability - 1.časť2.časť). A tu je prezentácia 1.časť, a 2.časť 

Vladimírovi Siládimu z FPV UMB BB - za pôsobivú prednášku o grafických kartách a gridoch

Karin Hrnčiarovej, Erike, za výbornú reprezentáciu našej školy o tom ako sme sa zúčastnili na FLL.

Jakubovi Dubcovi za prezentáciu svojho Infosu2 konečne aj naším žiakom. 

Chalanom z FŠT z Trenčína, Danielovi Siekelovi a Miroslavovi Bartošovi za krátky kurz 3D modelovania v špeciálnom SW a jeho dopad na výrobu súčiastok (Viete ako je namáhaná kľuka na cyklistickom pedáli? Tak títo chlapci by Vám to vedeli názorne ukázať na PC). Nech sa páči, ich prednáška.

Pavlovi Petrovičovi, ktorý prišiel síce až na úplný záver, ale pozitívnu stopu v nás stihol zanechať. A jeho hrdinský výstup na Martinské hole cez prvú slovenskú feratu.

No a úplne najsamväčšie dík patrí Jarovi Popluhárovi, ktorý zabezpečil ceny do súťaží z úradu vlády z  OPISu (operačný projekt informatizácia spoločnosti). A za jeho prednášku o elektronický občianských preukazoch.

p.Ivanovi Šabovi za pútavú prednášku o pozorovaní hviezd v astronomickej pozorovateľmi M.R.Štefánika na GVPT, o fyzike, o učení fyziky. Fotodokumentácia

Bez pomoci nášho orgainzačného tímu by sme si asi vytrhali vlasy. A preto J.Krcho, M.Holeček, M.Osvald, Ž.Žiaková, M.Šútovský, J.Michálek, Z.Bunganičová, S.Sitárová, J.Dubec, N.Lačný ai. aj vám patrí naše veľké ĎAKUJEM.  

P.S: A posledná bodka za POPinfo 2014, bol sobotný výstup na Martinské hole, prvou slovenskou feratou. Obrázkové info .