Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Pod strechou našej školy sme "upiekli" (tajne dúfame, že super) súťaž pre žiakov základných škôl s informaticko-roboticko-dobrodružným podtónom. Tímy museli zvádnuť náročnú teoretickú časť, v ktorej pomocou počítačov, internetu, múdreho "pána Gúgla" a "tety Wiki" riešili úlohy zamerané na IT a logiku. 

Pomerne veľa bodov mohli získať za dobrodružnú ba priam adrenalínovú časť súťaže. V nej museli zvládnuť streľbu do plechoviek pomocou "Beňuškovho vysávača", museli prežiť "vykotúľanú matematiku" (hľadať kódy v obrovskom nafúknutom valci, kde vás kotúľajú minimálne dvaja gymnazisti nie je žiadna sranda). Svoju strašidelnú úlohu si isto vychutnal aj "Slenderman". Nasmerovať "Laser" cez sofistikovaný systém zrkadiel na správne miesto, šoférovať nevypočítateľné autíčko "Plazma Car" cez slalomovú dráhu (kde cúvanie a otáčanie je zručnosť hodná držiteľa vodičkého preukazu minimálne skupiny B), zlikvidovať balóniky na na stanovišti "Angry Birds" do kosti preverili tímovú spoluprácu, zručnosť a logické myslenie zúčastnených tímov. A to zďaleka nebolo všetko. Tímy sa museli vďaka získaným kódom postarať o virtuálne zvieratko (oblecť ho, nakŕmiť...veď to poznáte). Jednoducho, IT factor bol "fact" ťažký. Do súťaže sa prihlásilo 9 tímov. Tu sú výsledky:

  1. miesto - tím GYMLET2, z 8.ročného Gynmázia Jozefa Lettricha v Martine
  2. miesto - tím BERNOLÁČIK, zo ZŠ A.Bernoláka v Martine
  3. miesto - tím AMATÉRI, zo ZŠ Školská z Turčianskych Teplíc
  4. miesto - tím GYMLET1, ktorých delil od tretieho miesta jeden jediný bod

Všetkým srdečne gratulujeme. Kompletné výsledky a štatistiku nájdete na www.gymmt.sk/itfactor. Webové rozhranie celej súťaže navrhol a o jeho webovú implementáciu sa postaral Juraj Michálek 2.B. (veľké dík)

Stále to však nie je všetko. Pre tímy sme pripravili praktický "robotický" workshop. Pomocou Lego stavebníc sa žiaci ZŠ naučili vyskladať, naprogramovať a riadiť vlastného robota. O celý workshop sa postarali chalani z gvpťáckeho lego tímu v zložení: Miško Holeček, Matej Jurčík a Martin Šútovský. Opäť obrovské dík.

No a kto stál za týmto všetkým? Duchovným otcom IT factora je Duďo (p.prof. Dudík), ktorý by to bez asistencie a skvelých nápadov svojho organizačného tímu, nemal šancu zvládnuť. Preto veľké ďakujem patrí nielen dievčatám: Sarah Verníčková, Simča Holková, Terka Lazarová ale fest dík patrí aj ďalším pomocníkom - opravovateľom, nosičom, skladačom, kresličkám, maliarom - natieračom a ďalším. Celá akcia sa uskutočnila najmä vďaka finančnej podpore v rámci projektu Komprax, kde sme sa ako škola zapojili.

IT factor je za nami. Nech žije ďalší ročník! Už teraz sa naň veľmi tešíme. Dúfame, že u nás na GVPT privítame ešte väčší počet tímov zo základných škôl. Ako vidíte, vieme sa baviť aj pri učení. Poďte to zažiť spolu s nami!

Už čoskoro nájdete na našom webe aj obrazovú a filmovú dokumentáciu zo súťaže. Sledujte nás. 

111