Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

futbal

futbal1

Dňa 29. 3. 2019 sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha uskutočnil každoročný medzitriedny futbalový turnaj. Žiaci si ho ako vždy organizovali sami. Tentokrát sa tejto úlohy zhostili žiaci II. D. Na organizáciu sa podujali Andrej Benko, Michal Rakyta, Peter Cingel, Erik Šnirovský, Artur Vladár, František Smidžár, Adam Kráľ, Lucia Tonhajzerová, Zuzana Stanová, Tereza Albertová a Pavol Maťovčík.

Druháci sa do organizácie pustili naozaj s vervou. Nielenže pozmenili pravidlá, ktoré sa tu používali už dlhšiu dobu, ale vytvorili aj príjemnú atmosféru a do toho hrala skvelá muzika. Zápas sa hral 7 minút a od semifinále sa hralo na 2 polčasy po 5 minút.

Na turnaj sa celkovo prihlásilo 14 tried. Tie boli rozdelené do 4 skupín. Z každej skupiny postupovali prví dvaja. Tímy medzi sebou bojovali ako levy o každú loptu. Po základných skupinách nasledovala vyraďovacia fáza, do ktorej postúpilo 8 najlepších tímov. Táto fáza priniesla mnoho strhujúcich okamihov a napínavých koncoviek zápasov. Uplatnilo sa tu aj nové pravidlo. Pri nerozhodnom stave nasledoval penaltový rozstrel. Najväčšiu drámu prinieslo suverénne semifinále medzi II. D a III. B. Tento zápas sa po nerozhodnom výsledku dostal až do rozstrelu, ktorý neskončil ani po absolvovaní 20 penált. Z tohto súboja následne vyšla víťazne trieda II. D, ktorá vyhrala aj celý turnaj. Na 2. mieste sa umiestnila II. C a 3. miesto obsadila III. B.

Turnaj bol celkovo hodnotený ako úspešný a určite sa tešíme na ďalšie futbalové podujatie v našej škole.