Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Logo

Nový projekt Erasmus+ KA1

Vzdelávaním v zahraničí zlepšíme bilingválny program 

Po prvej úspešnej skúsenosti sa naše gymnázium opäť zapojí do projektu Erasmus+, aktivita KA1. Tešíme sa, že naši učitelia môžu využiť možnosti programu Erasmus+, nadobudnúť medzinárodné skúsenosti, profesijne sa rozvíjať a týmto spôsobom zabezpečiť kvalitnejšiu bilingválnu výučbu. Veríme, že vzdelávania budú prínosné napriek náročnej korona kríze.

  • Názov: Zlepšujeme sa cez Erasmus
  • Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov
  • Kód projektu: 2020-1-SK01-KA101-077910
  • Trvanie projektu: 1. 12. 2020 - 31. 12. 2022

Mária v Dubline

1639397716520 2

Moja účasť na štruktúrovanom  kurze v  Dubline bola moja úplne nová skúsenosť, v ktorej sa prepojili didaktika matematiky s anglickým jazykoma nádhernou prírodou Írska. Tesne pred vycestovaním sa zdalo, že pandemická situácia moju cestu neumožní, ale napokon sa všetko podarilo,  aj keď v rámci prísnych covid opatrení.

Aďa v Galway 

Môj prvý blog na webstránke našej školy bol o pobyte vo Walese. Vtedy som ho nazvala Neočakávaná cesta, pretože som vycestovala tak trochu nečakane, namiesto niekoho iného. Pre tentokrát by názov mohol znieť Dlho očakávaná cesta. Prečo? Lebo covid-19. Mala som totiž vycestovať už v júli 2020. A nie do Írska, ale do Veľkej Británie. Avšak všetci vieme, aký bol rok 2020. Takže druhý pokus, Írsko, Galway 2021 našťastie vyšiel. A úplne skvele. Hoci to, ako covid zmenil svet, administratívu v cestovaní či ľudí, bolo cítiť všade.

Aďa v Galway

Subcategories